PARAGUAJ: Založenie autoservisu – pneuservisu

gustavo

Gustavo Ibarra prišiel na Slovensko na pozvanie slovenských podnikateľov, aby im pomohol založiť farmu na pestovanie topinambúr.

Po tom, ako sa mu nepodarilo získať potrebné povolenie, sa rozhodol pre návrat domov. Na Slovensku vypracoval s pracovníkmi IOM reintegračný plán na založenie autoopravárenskej dielne. Misia IOM v Asuncióne, Paraguaj mu pomohla pri realizácii jeho plánu a nakúpila prístroje a zariadenia nutné na prevádzku jeho dielne – medzi inými elektrický zvárací agregát, kompresor, hydraulický zdvihák, karbónovú brúsku, pneumatiky, disky na pneumatiky a iné vybavenie. Podľa monitoringu reintegračnej pomoci Gustavov priemerný mesačný zisk z prevádzky dielne predstavuje 340 USD. Gustavo z toho dokáže uživiť svoju partnerku a ich malú dcérku.

gustavo clanok 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gustavo clanok 2

Gustavo Ibarra prišiel na Slovensko na pozvanie slovenských podnikateľov, aby im pomohol založiť farmu na pestovanie topinambúr

Príbehy migrantov

Filmy – Príbehy migrantov

Fotogaléria

Dobrovoľný návrat a reintegrácia v krajine pôvodu (individuálny projekt).

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z fondu pre azyl, migráciu a integráciu. Fondy pre oblasť vnútorných záležitostí.

Asistované dobrovoľné návraty a reintegrácie
Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) na Slovensku